اعتلای فارس، مطالبه فعالان سیاسی این استان از دولت سیزدهم

اعتلای فارس، مطالبه فعالان سیاسی این استان از دولت سیزدهم
1400-07-03
213 بازدید

“فارس در قله است”؛ این بخشی از فرمایش‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی در سفر اردیبهشت ۱۳۸۷ به استان فارس بود. فعالان سیاسی استان فارس در میزگرد ایرنا با اشاره به ظرفیت‌های برجسته استان در حوزه منابع انسانی و تاثیرگذاری بر تحولات کشور طی مقاطع مختلف تاکید کردند که تلاش برای حفظ جایگاه فارس در قله […]

“فارس در قله است”؛ این بخشی از فرمایش‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی در سفر اردیبهشت ۱۳۸۷ به استان فارس بود.

فعالان سیاسی استان فارس در میزگرد ایرنا با اشاره به ظرفیت‌های برجسته استان در حوزه منابع انسانی و تاثیرگذاری بر تحولات کشور طی مقاطع مختلف تاکید کردند که تلاش برای حفظ جایگاه فارس در قله باید در دستور کار دولت سیزدهم باشد.

آنها همچنین ثبات مدیریتی استان،  شتاب بخشی به روند بهبود وضعیت فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی  استان و نگاه به فارس در تراز استانی با ظرفیت‌های تعامل و تاثیرگذاری در سطح ملی و بین‌المللی را از سوی دولتمردان سیزدهم خواستار شدند.

لزوم توجه به ظرفیت‌های بومی در توسعه پایدار استان فارس

دبیر جمعیت فرهنگیان ولایتمدار استان فارس نیز در این میزگرد تخصصی با عنوان نقشه راه فارس در افق ۱۴۰۴ گفت: در طرح توسعه پایدر استان، بهترین راهکار نگاه به ظرفیت‌های بومی است.

سیده مریم حسینی، دانش را سنگ بنای توسعه دانست و افزود: دانش بومی در حقیقت مکمل دانش تخصصی است که برای توسعه کشور و استان نیاز داریم.

عضو علی البدل ششمین دوره شورای اسلامی شهر شیراز ادامه داد: رهبر معظم انقلاب بر توجه به استعدادهای بومی و توان داخلی در توسعه تاکید دارند و لذا در بحث مدیریت‌ها در توسعه باید به گونه‌ای نگاه کنیم که مدیریت استان بتواند تمام ظرفیت‌ها را بشناسد، یعنی در دانش بومی تبحر کامل داشته باشد تا بتواند مکمل دانش توسعه پایدار باشد.

او اظهار داشت: دانش بومی بر اساس تجربه و فرهنگ جامعه محلی است و وقتی شناخت کامل نسبت به این فرهنگ داشته باشیم در مدیریت به گونه‌ای عمل خواهیم کرد که تمام استعدادها شناخته شود.

این فعال سیاسی تصریح کرد: اگر در سند چشم انداز استان فارس در افق ۱۴۰۴ دارای مدیریتی غیر بومی باشیم قطعا آن مدیر ظرفیت‌ها را نخواهد شناخت و تا بخواهد این شناخت را پیدا کند زمان زیادی از دست رفته و از این بابت دچار آسیب خواهیم شد.

حسینی افزود: بنابراین در طرح توسعه پایدار استان بهترین راهکار نگاه به ظرفیت‌های بومی است.

وی، بر لزوم فعالیت احزاب در جهت ایجاد اتحاد، آرامش و پیشرفت امور تاکید کرد و گفت: اگر احزاب بنا باشد که در مسیر غیر از این گام بردارند و موجب اختلاف و نگرانی شوند، عدم فعالیت آنها بهتر است.

او افزود: بنابراین وجود احزاب باید در راستای وحدت و تفکر آنها در جهت توسعه باشد و احزاب در انتخاب مدیران بدون دخالت و اعمال فشار، نقش مشورتی و حمایتی خود را ایفا کنند.